ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین

ارتودنسی نامرئی یکی از روش های متعادل سازی دندان و اصلاح کننده لبخند است. با این تفاوت که در دوره طولانی مدت درمان دیگر نگین ها و سیم های ارتودنسی معمولی را شاهد نیستیم. این محصول بسیاری از مشکلات ارتودنسی سابق را برطرف نموده و ارائه کننده دندان هایی متعادل و لبخندی زیبا برای شماست. اصلاح دندان ها با کمک روش ارتودنسی نامرئی بسیار آسان و بدون درد بوده و نسبت به سایر روش های ارتودنسی، به میزان قابل توجهی نامرئی است. ارتودنسی نامرئی به اینویزیلاین هم مشهور شده و به خاطر مزایای منحصر به فرد خود هم اکنون طرفداران زیادی در سرتاسر جهان پیدا کرده است.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ویژگی های ارتودنسی نامرئی

قالب های پلاستیکی شفاف باعث منحصر به فرد شدن روش ارتودنسی نامرئی شده اند. و از نیروی ثابتی به منظور حرکت دادن دندان ها بهره می گیرند. این قالب ها هر دو هفته یکبار تعویض گشته تا نتایج مورد انتظار حاصل شود.

پلاک ارتودنسی نامرئی به میزان زیادی شبیه به محافظ های سنتی دهان است محافظ هایی که از جنس پلاستیک سبک، ظریف و شفاف هستند.

به غیر از هنگام مسواک زدن و مصرف نخ دندان، لازم است پلاک های اینویزیلاین طی همه ساعات شبانه روز در جای خود قرار گیرند و ساز و کار آن ها به این ترتیب است که در طی مدت تعویض و پوشیدن پلاک، دندان ها به مرور جا به جا شده و در جای معمول خود قرار خواهند گرفت.

اغلب اشخاصی که با مشکل ناهمواری دندان هایشان مواجهه دارند، از صاف نمودن آنها به روش ارتودنسی خودداری نموده و اعتقاد دارند که سیم ها و براکت های این درمان، ظاهری ناشایست برایشان می سازد. پیشرفت علم دندان پزشکی در ابداع روش اینویزیلاین توانسته این مشکل را بر طرف نماید و غالبا اشخاص خیلی زود فراموش می کنند که آن پلاک ها را پوشیده اند.

مزایای ارتودنسی نامزئی

  • این سیستم تعداد قابل توجهی از مشکلات ارتودنسی از جمله فاصله بین دندانی، دندان های پر ازدحام، کراس بایت یا همان دندان معکوس، اور بایت و آندر بایت را رفع می کند.
  • همانطور که گفته شد، برخلاف سیم کشی های فلزی که آشکار هستند ، نسبتا اینویزیلاین نامرئی است.
  • مدت زمان آزادسازی دندان از پلاک ها تا ۲ ساعت امکان پذیر است.
  • این روش، مواد حساسیت زای کمتری داشته و اجزای تشکیل دهنده آن حاوی تحریک کننده برای دندان ، لثه و گونه نیستند.
  • بیمار می تواند به راحتی دندان های خود را مسواک بزند و نخ دندان استفاده کند.
  • راحتی در استفاده و اثرگذاری کمتر بر فعالیت های روزانه.

سوالات متداول ارتودنسی نامزئی

پلاک های اینویزیلاین چگونه ساخته می شوند؟

قبل از اینکه برنامه ی درمانی شما شروع شود ، ابتدا یک نمونه قالب از دندان های فرد گرفته می شود این عمل قبل از شروع برنامه درمانی است سپس پزشک با ارزیابی قالب ها متوجه می شود که ارتودنسی نامرئی به چه صورت اصلاح کننده دندان هاست.

پس از تایید پزشک برای استفاده از اینویزیلاین، با کمک نرم افزار سه بعدی مخصوصی، برنامه ی درمانی دقیق برای بیمار طراحی خواهد شد. نرم افزار نام برده کمک کننده دندان پزشک در تعیین الگوی بهبود دندان هر بیمار در مدت درمان خواهد بود.

ارتودنسی نامرئی برای چه کسانی کارآمد است؟

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین برای کسانی که می خواهند به هر دلیل درمانشان مورد توجه دوستان و آشنایان قرار نگیرد و افرادی که با ارتودنسی معمولی احساس ناراحتی می کنند مناسب تر است. توجه کنید که پیش از انجام ارتودنسی شما باید توسط یک دندانپزشک حاذق بررسی شوید تا معین شود که آیا گزینه مناسبی برای انجام این کار هستید یا خیر.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهری قاسمی

جراح ایمپلنت و دندانپزشک زیبایی و لمینیت دندان

About the Author

ارسال پاسخ

یک × سه =