اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند به مواردی گفته می شود که باعث می شود تا لبخند فرد زیبا و جذاب باشد ، دقت در انتخاب نوع درمان و نیز موارد مورد نیاز برای داشتن دندان های صاف و مرتب بسیار حائز اهمیت است و این مورد باید توسط  دندانپزشک زیبایی بررسی و عملی گردد.

اصلاح طرح لبخند به منظور زیبایی دندان ها و بر طرف کردن معایب ظاهری آن مورد استفاده قرار می گیرد. دامنه ی وسیع علم دندانپزشکی و البته روش های مختلف برای اصلاح طرح لبخند باع می شود که شما به انتخاب خود و با توجه به نیاز دندان هایتان در رابطه با طرح لبخند خود تصمیم بگیرید .
در واقع اصلاح طرح لبخند یک روش برای زیباسازی خنده است که می تواند ترتیب و اندازه ی دندان ها را به حالت استاندارد نزدیک نماید و ممکن است شامل موارد زیر باشد :

اصلاح طرح لبخند رنگ دندان ها را بهبود می بخشد و البته فاصله بین دندان ها را مرتب و هماهنگ می نماید .
با توجه به اهمیت لبخند برای زیبایی چهره ، نیاز است تا با مراجعه به دندانپزشک زیبایی مشکلات ظاهری آن را رفع و از چهره ی زیبا و دلنشین خود لذت ببرید.

طرح لبخند چگونه اصلاح می شود؟

طرح لبخند با توجه به مشکلات دندان ها و نیز نیاز آن ها برای تغییر مشخص می شود ، ممکن دندان ها با یک پالیش ساده اصلاح شوند و یا اینکه با سفید کردن زیبایی خود را باز یابند، در مقابل نیز ممکن است دندان ها نیاز به کاشت، یا ارتودنسی داشته باشند و یا این که ملزم به روکش کردن باشند.

فرآیند اصلاح طرح لبخند منجر به بهبود ظاهر لبخند شما از طریق یک یا چند روش مربوط به زیبایی دندان می شود که برای مثال از این روش ها می توان از روکش دندان، اورتودنسی دندان، کاشتن دندان و سفید کردن دندان ( بلیچینگ ) نام برد.
اصلاح طرح لبخند با توجه به فرم کلی چهره تعیین خواهد شد ، به همین جهت است که عوامل بسیاری در آن تاثیر گذار هستند، در این مورد  نوع پوست، رنگ مو، دندان ( رنگ، پهنا، درازا، ظاهر و نمای دندان )، بافت لثه و لب ها نقش به سزایی دارند و نوع درمان را تعیین می نمایند، طرح لبخند دندان های شما را منظم و سفید می کند و باعث می شود که چهره ی شما ماندگار شود .

ویژگی های لبخند زیبا چیست؟

برای داشتن دندان های بسیار زیبا معیار های بسیار ایده آلی وجود خواهد داشت که در مجموع باعث می شود که شما چهره ی جذاب به همراه دندان های زیبا داشته باشید
ممکن است یک یا چند مورد از تغییرات زیر را نیاز داشته باشید :

رنگ دندان

رنگ دندان ها نقش به سزایی در زیبایی آن ها دارند ، دندان های مرتب اما بدرنگ ظاهر زیبایی ندارد ، پر کردن دندان با نقره یا آمالگام می تواند ظاهر دندان را دچار خلل نماید، در حالی که سفید کردن دندان می تواند رنگ دندان های لکه دار یا کدر را بهبود بخشد. با استفاده از مواردی چون روکش پرسلین، عاج گذاری، پل گذاری، بستن دندان با مواد کامپوزیت دندان و کاشتن دندان می توان فرم دندان و رنگ آن را اصلاح نمود .
دندان های تیره یا زرد رنگ می تواند چهره ی شما را خشن و خسته نشان دهد  یک طرح لبخند مناسب از اجزای مشخصی تشکیل شده که عبارت از روشنی و سفیدی دندان است که در عمل می تواند منجر شود دندان های شما ظاهری جوان و شاداب داشته باشند.انتخاب رنگ دندان در زمان اصلاح طرح لبخند امکان پذیر است و شما می توانید میزان روشنی و سفیدی دندان ها را قبل از اصلاح مشخص نمایید  البته این میزان با توجه به نوع و رنگ پوست صورت و نیز موی شما انتخاب می می شود  دندان پزشک ارتباط مناسب بین ارائه یک چهره روشن تر، خنده سفیدتر و حفظ رنگ طبیعی دندان ها را برقرار خواهد کرد تا شما زیبا تر و جذاب تر از قبل به نظر برسید.
اصلاح دندان های لکه دار یا بی رنگ نیز مد نظر خواهد بود.

تنظیم موقعیت و فاصله دندان ها

ترتیب دندان ها تاثیر به سزایی در ظاهر خواهد داشت ، معمولا این مشکل در دندان هایی که کج هستند، روی هم قرار گرفته اند یا بین آنها فاصله وجود دارد بیشتر دیده می شود و البته اصلاح آن ها راحت خواهد بود ، درمان هایی مانند ارتودنسی یا لامینیت های دندانی می تواند این مشکل را حل نماید.

دندان های از بین رفته

برخی افراد در موارد خاص مجبور به کشیدن دندان ها هستند و یا اینکه دندان های آن ها در یک حادثه شکسته یا افتاده است، این مشکل نیز تاثیر منفی بر ظاهر فرد خواهد داشت و  علیرغم اینکه می تواند منجر به افزایش احتمال گاز گرفتن زبان و نیز افزایش ریسک پوسیدگی دندان شود نیاز ایت تا درمان های لازم در جهت رفع آن صورت بگیرد.  معمولا فضای خالی ایجاد شده و یا  دندان های از دست رفته را می توان با استفاده از روش های کاشتن دندان، پل گذاشتن یا دندان مصنوعی اصلاح نمود .

طراحی لبخند

هماهنگی و توازن

دندان های غیر زوج، دندان های نامنظم و دندان های شکسته می توانند با استفاده از خدمات زیبایی دندان منظم شده و ظاهر بهتری پیدا کنند و به این ترتیب نمای کلی لبخند فرد بطور چشمگیر بهبود خواهد یافت.
مواردی که در اصلاح لبخند رعایت می شود.

علاوه بر رنگ دندان ها و میزان سفیدی آن ، تنظیم و توازن دندان شما در ناحیه لبخند نیز مهم است ، دندان های بالایی و پایینی که هنگام لبخند زدن مشاهده می شود باید مرتب و یک نواخت باشد و به هیچ عنوان روی هم رفته نباشد،  طول دندان ها نیز مهم می باشند ،طول دندان متناسب با چهره منجر می شود دندان شما ظاهر شاداب تر و جوان تری داشته باشد.

کدام روش مناسب تر است ؟

زمانی که شما به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می نماید ، این دندانپزشک است که برای شما تعیین می کند که چه نوع درمانی برای زیبایی دندان های شما نیاز است ، از این رو توصیه می شود که در انتخاب دندانپزشک زیبایی دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید در کم ترین زمان و مناسب ترین هزینه ها دندان های زیبا و مرتبی داشته باشید که البته ماندگاری بالا و ایده آلی دارند .

روش های زیبایی دندان

یکی از روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند کاربرد دارد ، لمینیت های دندانی است که با استفاده از آن می توان بیشتر مشکلات ظاهری دندان را اصلاح نمود :

لمینیت چیست؟

لمینیت لایه ایی همر نگ دندان بوده که در بسیاری از آسیب دیدگی های دندانی و همچنین زیبا سازی دندان ها به کار برده می شود برای رفع مشکلات دندانی مثل لکه های روی دندان،بد رنگی های دندانی،فاصله های بین دندانی لمینیت راه حل مناسبی بوده که می تواند ماندگاری بالایی برای بیماران داشته باشد.

انواع لمینیت دندان

لمینیت ها دارای انواع مختلفی هستند. لمینیت ها ی سرامیکی  روش غیر مستقیم بوده ولمینیت های کامپوزیتی روش مستقیم می باشد.

لمینیت سرامیکی:

لمینیت

که به آنها پرسلن ونیر هم می گویند دارای یک پوسته نازک سرامیکی هستند که قطری به اندازه پنج یا شش میلیمتر دارد و به وسیله باندهای رزینی بر روی دندان ها چسبانده می شوند.همچنین لمینیت های سرامیک خود انواع مختلفی دارند لمینیت هایی که از فلدسپاتیک پرسلن ساخته شده اند و به صورت پودر گذاری در لابراتوار فرم داده می شود.لمینیت هایی به نام  High pressed ceramicوجود دارد که به صورتی پرسی فرم داده می شوند و همچنین دسته ایی از آنها که با  سیستم های CAD-CAMبه شکل ماشینی از بلوک های سرامیکی تراشیده می شوند.

لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟
لمینیت های سرامیکی بسیار زیبا و درخشان هستند، این نوع لمینیت ها برای قرار گیری برروی دندان نیاز به تراش دندان دارند. البته تراش دندان در این روش به اندازه ای نیست که مینای دندان به شدت آسیب ببیند. لامینیت های سرامیکی بسیار مقاوم و درخشان هستند و البته با قرار گیری بر روی دندان باعث مرتب شدن و سفید شدن دندان ها خواهند شد .

ساختار لمینیت های سرامیکی چگونه هستند؟

لامینیت‌های سرامیکی در لابراتوار ساخته می‌شوند ، یعنی بعد از تراش دندان ها نیاز به قالب گیری است که بعد از قالبگیری از دندان برای لابراتوار ارسال خواهد شدو بر اساس اندازه ی دندان های تراش خورده ضخامت و فرم لامینیت ها مشخص می شود . این اقدامات در لامینیت های کامپوزیتی دیده نمی شود . لمینیت‌های سرامیکی استحکام بیشتری نسبت به انواع کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ هم در این نوع از لمینیت زیاد است.

لمینیت‌های کامپوزیتی برخلاف نوع سرامیکی ثبات رنگ کمتری دارند اما مزیتشان نسبت به لمینیت‌های سرامیکی این است که در صورت بروز مشکل به‌راحتی قابل اصلاح و ترمیم هستند. انتخاب نوع لمینیت معمولا به‌ وسیله دندان‌پزشک و برحسب نوع و مشکل دندان بیمار انجام می‌شود.

لامینیت‌هایی از جنس آکریل هم ساخته می‌شوند. این نوع لمینیت‌ها کوتاه‌مدت و فوری هستند و نیمه عمر کمی هم دارند و خیلی زود کیفیتشان تغییر می‌کند.

لمینیت فک بالا
ماندگاری لامینیت سرامیکی

لامینیت های سرامیکی مقاوم و مستحکم هستند و البته بعد از نصب روی دندان ها نیاز به مراقبت دارند ، اینکه با لمینیت دندان های شما زیبا و مرتب می شود به این معنا نیست که نیاز به رعایت بهداشت و مراقبت ندارد .

در صورتی که دندان های لمینیت شده به خوبی مراقبت شوند ماندگاری آن ها حدود 10 سال خواهد بود و بعد از این دوره نیز نیاز به ترمیم خواهند داشت .
دقت در انتخاب دندانپزشک زیبایی باعث می شود که شما زا نتیجه ی حاصله رضایتمندی کاملی داشته باشید .

آیا لمینیت دندان باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟
خیر ، هیچ فاصله و درزی بین دندان و لمینیت ها وجود ندارد و این امر باعث می شود که لمینیت جزوی از دندان محسوب شود که هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند . طبق این گفته اظهار می داریم که لمینیت های دندانی به هیچ عنوان به بافت اصلی دندان ها آسیب نمی رساند و اگر دندانی بعد از لمینیت دچار آسیب و تخریب شد به دلیل عدم رعایت بهداشت و مراقبت از دندان می باشد، این اتفاق بدون وجود لمینیت ها نیز رخ خواهد داد .
چند جلسه درمانی برای لمینیت دندان نیاز است ؟
برای این اقدام بعد از جلسه مشاوره یک جلسه برای تراش دندان ها لازم است و بعد از قالبگیری ، زمانی که لمینیت ها توسط لابراتوار ارسال شد (حدود یک هفته تا ده روز) برروی دندان نصب می شود .

لمینیت های کامپوزیتی:

با مواد رنگ دندان یا کامپوزیت ها در طی یک یا دو جلسه در مطب دندان پزشکی بدفرمی ها و بدرنگی ها و دیگر عیب هی دندان از خفیف تا شدید اصلاح می شود.برای بیمارانی که دارای عادت های دندان قروچه هستند و همچنین بهداشت دندان خود را کمتر رعایت می کنند این نوع از سرامیک ها پیشنهاد می شود.

لمینیت

موارد استفاده از لمینیت :

برطرف کردن فاصله های بین دندانی

از بین بردن بدرنگی های دندانی

دندان هایی که به سمت زبانی تمایل پیدا کرده اند.

برطرف کردن لکه های دندانی یا hypocalcification

دندان هایی که دچار شکستگی و یا لب پریده شده اند.

برای دریافت مشاوره زیبایی دندان از دکتر مهری قاسمی ، جراح ایمپلنت و دندانپزشک زیبایی دارای گواهینامه ی زیبایی دندان از آمریکا مشاوره بگیرید و از گارانتی 10 ساله تمامی خدمات بهره مند شوید .

سایر روش های اصلاح طرح لبخند

یکی دیگر از مواردی که می توان برای اصلاح طرح لبخند و داشتن یک لبخند زیبا ، از آن استفاده کرد، طرح لبخند با بلیچینگ است، بلیچینگ که باعث سفیدی دندان ها تا حدود 6 درجه می شود می تواند زیبایی و درخشندگی را به دندان های بد رنگ شما بدهد .

بلیچینگ چیست؟

به سفید کردن دندان با استفاده از مواد شیمیایی و لیزر که برای دندان مضر هم نیستند بلیچینگ می گویند.این روش نوین و موثر با بهره گیری از نورپلاسما در مدت زمان کم در یک یا دو جلسه می تواند رنگ دندان ها را برای چندین درجه سفید کند.

انواع بلیچینگ

بلیچینگ را می توان به دو روش انجام داد که تفاوت آنها در تعداد دفعات و همچنین مواد شیمیایی با غلظت مختلف است.روش های بلیچینگ شامل بلیچینگ در خانه و بلیچینگ در مطب می باشد.در ابتدا شما باید به متخصص دندان پزشک مراجعه کنید و پس از معاینه های انجام شده متخصص می تواند شما را برای انتخاب یکی از این دو روش بنا برنوع دندان شما راهنمایی کند.

مزایای بلیچینگ

این روش دارای امنیت بالا و بی خطر است.
در یک دوره درمانی ، دندان های بیمار به حداکثر مقدار روشنی خواهد رسید.
بلیچینگ عوارضی نداشته و بیمار با حساسیت های دندانی مواجه نخواهد شد.
بلیچینگ با درد همراه نیست و بیمار در طول درمان دردی را احساس نمی کند.
پس از بلیچینگ افراد دارای لبخندی جذابتر می شوند و اعتماد به نفس بیشتری کسب خواهند کرد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهری قاسمی

دکتر مهری قاسمی جراح ایمپلنت

دندانپزشک زیبایی طراحی و ترمیم دندان به وسیله کامپیوتر

دارای گواهینامه ایمپلنت از فرانسه

گواهی نامه ارتودنسی از فرانسه

گواهی نامه زیبایی از آمریکا

طراحی لبخند با کامپیوتر

یکی از تخصصی ترین خدمات کلینیک دندانپزشکی دکتر مهری قاسمی امکان طراحی لبخند با استفاده از سیستم پیشرفته دیجیتال و کامپیوتری می باشد ، به کمک این دستگاه می توان زیبا ترین طرح لبخند را برای فرد در نظر گرفت و طراحی نمود ، یکی از مهم ترین عوامل در این زمینه طراحی دندان های زیبا و روکش های کاملا طبیعی برای دندان ها می باشد .

اصلاح طرح لبخند با استفاده از کامپیوتر دقیق تر و طبیعی تر بوده و با توجه به فرم کلی چهره و حالت بینی و لب ها در نظر گرفته خواهد شد ، بعد از طراحی لبخند اجرا و نصب لامینیت ها و یا روکش های دندانی بسیار ایده آل و در زمان بسیار مناسبی انجام خواهد شد که البته سیستم مکانیزه ی آن دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به سایر روش ها دارد .

به یاد داشته باشید که اصلاح طرح لبخند می تواند شامل یک یا چند طرح درمانی باشد ، روکش ، لامینیت، ارتودنسی، کاشت دندان و … از مواردی است که برای داشتن یک لبخند زیبا مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است فردی به یک یا چند مورد از آن احتیاج داشته باشد .

دریافت مشاوره ی تخصصی برای زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند می تواند در نتیجه ای که از آن کسب می نمایید تاثیر بسیار زیادی بگذارد، از این رو توصیه می شود که انتظارات خود را به دندانپزشک زیبایی خود ارائه نمایید و از ایشان بخواهید که از بهترین تکنولوژی و استاندارد ترین روش های دندانپزشکی استفاده نماید .به یاد داشته باشید که انتخاب دندانپزشک زیبایی از اهمیت ویژه ای برخودار است .

اصلاح طرح لبخند در یک جلسه

امکان اصلاح لبخند و یا روکش دندان در یک جلسه وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به دکتر مهری قاسمی دندان های خود را بدون نیاز به قالب گیری و یا تراش بیش از حد روکش نمایید و یا لامینیت های دندانی را انجام دهید .

About the Author

ارسال پاسخ

12 + شش =