ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

برای داشتن دندان هایی طبیعی و زیبا بهترین راه برای جبران دندان های از دست رفته ایمپلنت دندان است ، شما برای کاشت دندان طبیعی نیاز به یک جراح ایمپلنت دارید.

بهترین روش درمانی برای دندان های از دست رفته ایمپلنت است که می تواند با ماندگاری بسیار بالا و طولانی مدت به صورت دائم کاشته شود و امکان جویدن را به شما باز گرداند. جراح ایمپلنت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و تکنیک های نوین دندانپزشکی ، بهترین خدمات و بهترین نوع ایمپلنت را برای شما در نظر خواهد گرفت . برای این منظور به دکتر مهری قاسمی ، دندانپزشک زیبایی و جراح ایمپلنت دندان مراجعه نمایید و سوالات و نظرات خود را در این رابطه مطرح نمایید .

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی است که از جنس تیتانیوم ساخته شده و با سلول های بدن سازگار است. اغلب افرادی که دندان هایشان را از دست داده اند می توانند به کمک ایمپلنت به راحتی کاشت دندان انجام دهند. دندانپزشک ایمپلنت دندان را در داخل فک بیمار قرار می دهد و از آن به عنوان پایه دندان استفاده می کند. سپس تاج و روکش دندان را که ساخته است بر روی آن قرار می دهد. بعد از اینکه فرد ایمپلنت انجام داد می تواند به راحتی عمل جویدن را انجام دهد و مشکلی برای وی به وجود نخواهد آمد. خانم ها بعد از سن 16 سالگی و آقایان بعد از سن 18 سالگی می توانند ایمپلنت را انجام دهند.

مزایای ایمپلنت دندان

یکی از مهم ترین مزایایی که ایمپلنت دارد این است که برخلاف دندان های مصنوعی هیچ حرکتی ندارد و دچار پوسیدگی نمی شود. یکی دیگر از مزایای ایمپلنت این است که پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی داخل استخوان فک بیمار قرار می گیرد و تحلیل استخوان در مدت طولانی دیده نخواهد شد. به همین دلیل استخوان فک محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی نمی شود و همچنین تغییری در فرم صورت پیش نخواهد آمد.
اگر بهداشت را به خوبی رعایت کنید خواهید دید که این دندان ها به خوبی ماندگار خواهند بود و برای شما یک دندان دائمی خواهد شد.
بعد از ایمپلنت فرد مشکلی در جویدن پیدا نخواهد کرد و دندان جایگزین مانند دندان طبیعی شما خواهد شد. این یکی از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان است.
ایمپلنت نیازی به جراحی ندارد و این یکی از مزایای بسیار مهم ایمپلنت است. همچنین مدت زمان درمان با ایمپلنت بسیار کوتاه خواهد بود.
روش ایمپلنت درد و خونریزی و کبودی ندارد و صدمه ای به عروق خونی لثه وارد نمی کند.
بهتر است بدانید که افرادی که سیگار می کشند نز می توانند از روش ایمپلنت استفاده کنند. البته این افراد باید 2 هفته قبل از ایمپلنت و 3 ماه بعد از آن سیگار نکشند و یا خیلی کم بکشند.
نکته ی قابل توجه در ارتباط با ایمپلنت این است که در همان روزی که ایمپلنت انجام می شود فرد می تواند به منزل برود و مشکلی برای وی به وجود نخواهد آمد.

انواع ایمپلنت

ایمپلنت ریشه ای
رایج ترین نوع ایمپلنت دندان ، ایمپلنت ریشه ای است که مانند یک پیچ ضخیم است و پهنا و طول متفاوتی دارد. با توجه به کیفیت استخوان فک و روکش دندان بیمار، از این نوع ایمپلنت استفاده می شود.
ایمپلنت دارای چهار چوب راموس
این نوع ایمپلنت نسبت به ایمپلنت ریشه ای کمی قوی تر است و اغلب برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که استخوان فک پایین شان نازک است. به کمک این نوع ایمپلنت می توان ضعیف بودن فک را رفع نمود و از شکستگی آن جلوگیری کرد.

درچه مواردی می توان از روش ایمپلنت استفاده نمود؟
اگر بین دندان های جلو در اثر از دست رفتن یک دندان فاصله بیافتد و دندان های مجاور طبیعی باشند می توان از روش ایمپلنت استفاده نمود.
همچنین اگر در بین دندان ها در اثر از بین رفتن یک یا چند دندان فاصله ای زیاد افتاده باشد و دندان های مجاور طبیعی باشند می توان از این روش استفاده نمود.
یکی دیگر از موارد استفاده از ایمپلنت زمانی است که یک یا چند دندان از انتهای قوس دندانی از دست رفته باشند و یک سمت فقط دندان طبیعی داشته باشد.
زمانی که همه ی دندان های فک بالا یا پایین از دست رفته باشند نیز می توان از ایمپلنت استفاده نمود.

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا افرادی که نمی توانند با دندان های مصنوعی متحرک عمل جویدن را انجام دهند گزینه ی مناسبی برای ایمپلنت هستند. همچنین کسانی که دندان هایشان را از دست داده اند ولی نمی خواهند از دندان های مصنوعی استفاده کنند می توانند از ایمپلنت استفاده کنند.
برخی از افراد نیز به پروتز ثابت نیاز دارند اما نمی خواهند که دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند و یا تراشیده شود، این افراد نیز می توانند از روش ایمپلنت استفاده کنند.
برخی افراد نیز تمایل به داشتن دندان هایی شبیه دندان های طبیعی خود دارد و به ظاهر دندان هایشان خیلی اهمیت می دهند. بهترین روش برای این افراد استفاده از ایمپلنت دندان است.

ایمپلنت

ایمپلنت برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

معمولا ایمپلنت برای افرادی که سیگاری هستند توصیه نمی شود. همچنین اگر فرد به بیماری خود ایمنی مبتلا باشد و یا از داروهایی که این شرایط را به همراه دارند استفاده کند بهتر است که ایمپلنت را انجام ندهد.
افرادی که از پرتو درمانی در ناحیه ی سر و گردن استفاده می کنند نیز گرینه ی مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستند.
کسانی نیز که دیابت کنترل نشده دارند نباید ایمپلنت دندان را انجام دهند.

دانستنی های قبل از ایمپلنت

اغلب ایمپلنت را در یک جلسه انجام می دهند و جلسات بعد از آن را جهت معاینه و چکاب تنظیم می کنند تا وقتی که زمان انجام پروتز یا قسمت دندانی ایمپلنت فرا برسد و این قطعه به عنوان دندان همیشگی قرار گیرد. در برخی مواقع به دلیل ضعیف بودن استخوان فرد لازم است که به کمک مواد استخوانی تقویت شود. این کار را معمولا یا قبل از ایمپلنت انجام میدهند و یا هنگام قرار دادن آنها. معمولا ایمپلنت را به کمک بی حسی موضعی انجام می دهند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت

•  بعد از ایمپلنت به مدت یک روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری نمایید.
•  بهتر است دهانتان را تا 8 ساعت بعد از جراحی شستشو ندهید.
•  روز بعد از عمل از دهان شویه به صورت 3 مرتبه در روز استفاه نمایید.
•  برای نوشیدن مشکلی وجود ندارد. اما جهت خوردن و جویدن باید دقت نمایید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد.
•  بعد از ایمپلنت باید همانند دندان های طبیعی از آنها مراقبت کنید. زیرا پلاکت های میکروبی ممکن است باعث عفونت لثه شوند. به همین دلیل نیاز است که از برسهای بین دندانی، نخ دندان، مسواک و خمیر دندان های مخصوص ایمپلنت استفاده نمایید.
•  تا سه روز بعد از ایمپلنت از نوشیدن چای و قهوه خودداری نمایید.
•  بهتر است تا مدتی بعد از ایمپلنت از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی خودداری نمایید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر قاسمی

دکتر مهری قاسمی جراح ایمپلنت

دندانپزشک زیبایی طراحی و ترمیم دندان به وسیله کامپیوتر

دارای گواهینامه ایمپلنت از فرانسه

گواهی نامه ارتودنسی از فرانسه

گواهی نامه زیبایی از آمریکا

About the Author

ارسال پاسخ

چهارده − ده =