تفاوت لامینیت و کامپوزیت

تفاوت لامینیت و کامپوزیت

لامینیت دندان روشی است که در آن می توان مشکلات ظاهری دندان ها را در طول تنها یک جلسه از بین برد، لامینیت دندان فواید بسیار زیادی چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ درمانی برای بیماران و مراجعین در بر دارد، لامینیت دندان که در انواع سرامیکی و کامپوزیتی ارائه می شوند می توانند بی نظمی ، بد رنگی ، پوسیدگی و انواع تخریب های جایگاهی را اصلاح نماید . از این رو از آن به عنوان روشی برای اصلاح طرح لبخند یاد می شود که می تواند لبخند زیبا را به افراد هدیه دهد و البته نقش به سزایی در چهره خواهد داشت .

سوالات بسیاری از جانب مراجعین و بیماران گرامی مطرح می شود که پیش از انجام لامینیت دندان به صورت شایع پرسیده می شود ، نمونه سوالات شامل موارد زیر خواهد بود :

آیا تفاوتی میان لامینیت و کامپوزیت وجود دارد ؟

هزینه ی لامینیت با کامپوزیت چقدر است ؟

برای دندان ها لامینیت را توصیه می کنید یا کامپوزیت ؟

بسیاری از افراد در زمان مراجعه به دندانپزشک زیبایی ، سوالات فوق را مطرح می نمایند و البته باید قبل از مراجعه به دندانپزشک زیبایی با اصطلاحات و روش های لمینیت دندان آشنا شوید .

لامینت

تصورات عموم از اصلاح طرح لبخند لامینیت دندان و کامپوزیت دندان است ، و اغلب افراد فکر می کنند که لامینیت دندان با کامپوزیت کردن آن تفاوت دارد .

به طور کلی اصلاح طرح لبخند با چند روش همراه خواهد بود که یکی از روش های موفق و مرسوم لامینیت دندان است ، حال خود لامینیت کردن دندان شامل مواردی خواهد بود که با جنس و نوع مواد کاربردی متمایز می شود . به طور کلی لامینیت دندان ها شامل لامینیت های سرامیکی و لامینیت های کامپوزیتی می شود .

بنا براین زمانی که صحبت از کامپوزیت به عمل می آید منظور همان لامینیت است که از نوع کامپوزیتی می باشد.

به طور کل، اصلاح طرح لبخند و از بین بردن نا هنجاری های آن  توسط مواد همرنگ دندان را لامینیت دندان می گویند که شامل یکی از موارد زیر خواهد بود :

1- لامینیت سرامیکی ( برای قرار گیری روی دندان نیاز به تراش دارد)

لامینت

2- لامینیت کامپوزیتی ( که با حفظ بافت دندان و بدون تراش مینا همراه است)

لامینت

3- زیرکونیوم ها

4- لامینیت های لومینیرز

5- غیره …

درمان با روش لامینیت دندان یک جلسه ای بوده و نیازی به ارتودنسی و یا روش های درمانی طولانی مدت نخواهد داشت . برای اقدام در این رابطه نیاز به یک جلسه مشاوره قبل از لامینیت کردن دندان خواهید داشت .

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهری قاسمی

 

About the Author

ارسال پاسخ

دوازده − 2 =