دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

 دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی کی از مهم ترین و البته تخصصی ترین روش های درمان در دندانپزشکی است که به اصلاح طرح لبخند و زیبایی ظاهری دندان ها می پردازد .

به طور کلی دندان پزشی زیبایی با هدف از بین بردن مشکلات ظاهری دندان ها به کار گرفته می شود و البته با توجه به میزان زیبایی و درخشندگی دندان ها مد نظر فرد باشد ، روش های مورد استفاده برای رسیدن به هدف متفاوت خواهد بود .

بنابراین برای داشتن دندان های زیبا و سالم و البته درخشان ممکن است یک یا چند روش درمانی به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرد .

دندانپزشکی زیبایی شامل موارد زیر خواهد بود که خدمات ویژه ای برای زیبایی دندان ها واصلتح طرح لبخند ارائه می نماید :

  • لامینیت های دندانی
  • روکش های دندان
  • ایمپلنت
  • ارتودنسی
  • بلیچینگ
  • پروتز های دندانی
  • سایر موارد

نوع درمان و شیوه و تکنیک های به کار گرفته شده برای زیبایی دندان ها ، با توجه به فرم دندان و نیاز دندان ها برای هر فرد متفاوت خواهد بود والبته تشخیص بهترین و موثرترین روش درمان برای اصلاح طرح لبخند به عهده دندانپزشک زیبایی خواهد بود .

دندانپزشکی زیبایی با تغییرات بسیار چشمگیر در چهره همراه است که می تواند فرم کلی لبخند و صورت فرد را دچار تغییر کند . یکی از شایع ترین درمان ها در دندانپزشکی زیبایی لمینیت های دندانی است که می تواند با پوشش لایه ی خارجی دندان ها زیبایی و درخشندگی را به دندان ها هدیه  دهد و بد رنگی و بدفرمی دندان ها را بر طرف نماید .

لمینیت دندان

لمینیت دندان پوسته ای نازک و ظریف است که با قرار گیری بر سطح دندان فرم و رنگ دندان را تغییر می دهد و با ماندگاری بسیار بالا باعث می شود که حالت کلی دندان های قدامی تغییر کند و لبخند زیبا شود .

روکش های دندانی :

روکش های دندانی برای دندان های پر  و عصب کشی شده مناسب است و یا برای دندان هایی که به شدت دچار پوسیدگی شده اند و تخریب دندان زیاد است لازم می باشد، که معمولا یک لایه ی دور تا دور سرامیکی است که در انواع مختلف و جنس های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند .

روکش های دندانی باعث استحکام و طول عمر دندان های می شوند و بیشترین استفاده را در دندان های آسیاب دارد .

زیبایی دندان با زیبایی ظاهری فرد ارتباط مستقیمی دارد .همه افراد خواهان داشتن دندان های ردیف و در نهایت لبخند زیبا هستند.بسیاری از افراد به طور ژنتیکی دارای دندان های سفید هستند که به طور متقارن کنار هم قرار گرفته اند .اما بالعکس افرادی وجود دارند که دندان های به هم ریخته در زیبایی آنها تاثیر زیادی گذاشته به طوری که دارای اعتماد به نفس کافی نیستند .هر چه دندان ها زیباتر باشند فرد دارای لبخندی ملیح تر بوده و صورت وی جذاب تر خواهد شد .امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی زیبایی راه کارهای زیادی برای برطرف کردن عیوب دندانی وجود دارد دندان پزشک  زیبایی می تواند با روش های درمانی ظاهری  زیبا را برای افراد به ارمغان بیاورد .

روکش های دندانی در دندانپزشکی زیبایی

روکش های دندانی برای پوشش دندان های آسیب دیده استفاده می شود .روکش ها همان پروتزهای ثابتی هستد که در موارد زیادی کاربرد دارند .روکش دندان بر روی دندان های عصب کشی شده قرار می گیرد و برای رفع ترک ها و شکستگی های دندانی بسیار موثر واقع می شود.روکش ها همچنین در موارد زیبایی در دندان های قدامی و برای زیباتر کردن طرح لبخند استفاده می شود .درزمینه دندانپزشکی زیبایی روکش ها به صورت گسترده استفاده می شوند.روکش ها دارای انواع مختلفی هستند که روکش های سرامیکی برای  دندانپزشک زیبایی کاربرد فراوانی دارد.جنس روکش های دندانی می تواند از آلیاژهای فلزی،طلا،آکریلیک و یا سرامیک باشند .روکش های دندانی چینی به نسبت این نوع از سرامیک ظرافت بیشتری دارند و بهتر است برای دندان های قدامی استفاده شوند.

دندانپزشکی-زیبایی

 مراحل انجام روکش های دندانی

در ابتدا دندان ها توسط دندانپزشک زیبایی تراش داده می شود و سپس از دندان های تراشیده شده قالب گیری انجام می شود . رنگ این روکش ها به شکلی که با دندانهای مجاور هماهنگی داشته باشد برای بیمار انتخاب می شود.در نهایت روکش ها در ابتدا تست می شوند و اقدامات لازم بر روی آنها شکل می گیرد تا در نهایت در دهان گذاشته شوند.

دکتر مهری قاسمی دارای گواهینامه زیبایی از آمریکا با بهره گیری از به روزترین تکولوژی ها در زمینه دندانپزشکی زیبایی  می تواند شما را در این امر یاری کند.

دکتر مهری قاسمی جراح ایمپلنت و دندانپزشک زیبایی با بهره گیری از تکنولوژی سرک CEREC می تواند به وسیله کامپیوتر تنها در یک جلسه چند دندان را به زیبا ترین و مطمئن ترین روش ممکن ترسیم  کند.با این روش میتوان تمامی روکش ها و پرکردگی های نامطلوب قبلی را بدون قالب گیری و بدون تراش های وسیع در دندان و تنها در یک جلسه به پایان رساند.

ویژگی مهم این روکش ها به خاطر ساختمان سرامیکی آنها کاملا شبیه دندان طبیعی خواهد بود و هیچ گونه التهاب و قرمزی و تحلیل در اطراف لثه مشاهده نمیشود .

لمینیت در دندانپزشکی زیبایی

لمینت ونیر به لایه ای نازک از مواد گفته می شود که عمدتا جهت بهبود زیبایی دندانها به ویژه دندانهای قدامی، بروی سطح دندانها قرار داده می شود بدین ترتیب لمینیت ونیر راهی جهت دستیابی به یک لبخند زیبا با حداقل تراش و آسیب به دندان است.لمنیت ها علاوه بر اینکه رنگ و سایه ی دندان را تغییر می دهند بلکه این تصور را ایجاد می کنند که دندان مورد نظر در موقعیتی بهتر و هماهنگ تر در قوس دندانی جای گرفته است.دندانپزشک زیبایی می تواند بسیاری از عیب های دندانی را با روش لمینیت از بین ببرد.لمینیت ها انواع گوناگونی دارند و دندانپزشک زیبایی  معمولا از لمینیت های  سرامیکی (غیرمستقیم) و کامپوزیتی (مستقیم) استفاده می کنند.

دستگاه-سرک

موارد استفاده از لمینیت

تصحیح بدرنگی دندان هایی که امکان اصلاح با بلیچینگ نمی باشد.

بلند کردن دندان های کوتاه و ایجاد لبخند زیبا و جوان

برطرف کردن نامرتبی های کم تا متوسط بدون اینکه به  ارتودنسی نیازی باشد.

پوشاندن فضای بین دندان ها و ایجاد طرح لبخند زیبا

بلیچینگ

دندانپزشک زیبایی با  بلیچینگ دندان افرادی را که از رنگ دندان ها ی خود رضایت ندارند را  سفید می کند.بد رنگی های دندانی که ممکن است در اثر مصرف دخانیات،برنامه غذایی نامناسب و یا رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود بیاید با بلیچینگ برطرف خواهد شد.بلیچینگ دندان در مطب دندان پزشک زیبایی و یا به صورت خانگی انجام می شود البته باید بدانید که برای بلیچینگ خانگی نیز در ابتدا باید برای آماده سازی تری های مخصوص به دندانپزشک مراجعه کنید.بلیچینگ با جرم گیری نباید اشتباه گرفته شود زیرا در جرم گیری جرم های چسبیده به سطوح خارجی برداشته می شود اما در بلیچینگ عامل های شیمیایی باعث تغییر رنگ دندان ها خواهد شد .

دکتنر مهری قاسمی دندانپزشک زیبایی با سفید کردن دندان ها با دستگاه plasma Arc آمریکا تا 8درجه سفیدی دندان ها را تغییر خواهد داد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهری قاسمی دندانپزشک زیبایی و جراح ایمپلنت

مطب شماره 1

ایران – تهران – خیابان وحدت اسلامی – بعد از چهار راه شاپوررو به روی آگاهی – کوچه بهرام پهلوان حسن – پلاک 88

تلفن تماس :

02155166200

02155626671

مطب شماره 2

ایران – تهران – صادقیه – بلوار آیت الله کاشانی بلوار اباذر-نبش کوچه شمالی-پلاک 9

تلفن تماس :

02144060038

02144096280

About the Author

ارسال پاسخ

12 + دوازده =