روکش های ونیر کامپوزیت

روکش های ونیر کامپوزیت

اطلاعاتی که باید در رابطه با لمینیت های دندانی ( لامینیت دندان ) داشته باشید:
پیش از اقدام به درمان  با لمینیت دندان و استفاده از روکش های ونیر بیمار باید درباره رنگ نهایی کامپوزیت ها با متخصص خود مشورت کند.مثلا بهتر است برای بیمارانی که خواهان دندان های خیلی سفید هستند پیش از استفاده از ونیرها  از روش های رایج سفید کردن دندان مانند بلیچینگ استفاده کرد و بعد از آن کامپوزیت ها باید با رنگ دندان مطابقت پیدا کرده تا با دندان ها هماهنگ شود. . انجام این کار به منظور ایجاد یک طرح لبخند سفید و براق لازم و ضروری است و با احتمال فراوان برای تکرار روش درمانی سفید کردن دندان باید در فاصله زمانی مشخص به دندانپزشک مراجعه کنید.

لامینت
نحوه گذاشتن کامپوزیت های دندانی ( لمینیت دندان )

برای استفاده از روکش های ونیر کامپوزیت نیاز به تمیز کردن دندان هاست به طوری که هر گونه جرم یا پلاک های ایجاد شده در سطح دندان ها پاک شود و دندان برای گذاشتن روکش ونیر تماما تمیز و آماده باشد.

سپس دندان ها به طور کامل خشک شده  و پزشک باید اطمینان داشته باشد که رطوبت و یا بزاقی در محل مورد نظر وجود ندارد تا به این ترتیب بتواند مواد باندینگ را بر روی دندان بگذارد. در این مرحله فرآیند اضافه کردن، برداشتن و آماده کردن مواد کامپوزیت به همراه صیقل زدن آن تکرار می شود تا به این ترتیب بتوان روکش ونیر نهایی را ایجاد کرد.در صورتی که کامپوزیت ها توسط دندان پزشک زیبایی با تجربه  صورت گیرد نتیجه ایده آل خواهد بود.زیرا دندان پزشک با توجه به اصول زیبایی شناسی می تواند دندان ها را به گونه ایی اصلاح کند که تا طرح لبخند افراد به زیبایی شکل بگیرد.

لامینت

با تشکر مدیریت سایت دکتر قاسمی

About the Author

ارسال پاسخ

10 − دو =