لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟
لمینیت های سرامیکی بسیار زیبا و درخشان هستند، این نوع لمینیت ها برای قرار گیری برروی دندان نیاز به تراش دندان دارند. البته تراش دندان در این روش به اندازه ای نیست که مینای دندان به شدت آسیب ببیند. لامینیت های سرامیکی بسیار مقاوم و درخشان هستند و البته با قرار گیری بر روی دندان باعث مرتب شدن و سفید شدن دندان ها خواهند شد .

ساختار لمینیت های سرامیکی چگونه هستند؟

لامینیت‌های سرامیکی در لابراتوار ساخته می‌شوند ، یعنی بعد از تراش دندان ها نیاز به قالب گیری است که بعد از قالبگیری از دندان برای لابراتوار ارسال خواهد شدو بر اساس اندازه ی دندان های تراش خورده ضخامت و فرم لامینیت ها مشخص می شود .  این اقدامات در لامینیت های کامپوزیتی دیده نمی شود . لمینیت‌های سرامیکی استحکام بیشتری نسبت به انواع کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ هم در این نوع از لمینیت زیاد است.

لمینیت‌های کامپوزیتی برخلاف نوع سرامیکی ثبات رنگ کمتری دارند اما مزیتشان نسبت به لمینیت‌های سرامیکی این است که در صورت بروز مشکل به‌راحتی قابل اصلاح و ترمیم هستند. انتخاب نوع لمینیت معمولا به‌ وسیله دندان‌پزشک و برحسب نوع و مشکل دندان بیمار انجام می‌شود.

لامینیت‌هایی از جنس آکریل هم ساخته می‌شوند. این نوع لمینیت‌ها کوتاه‌مدت و فوری هستند و نیمه عمر کمی هم دارند و خیلی زود کیفیتشان تغییر می‌کند.

لمینیت فک بالا
ماندگاری لامینیت سرامیکی

لامینیت های سرامیکی مقاوم و مستحکم هستند و البته بعد از نصب روی دندان ها نیاز به مراقبت دارند ، اینکه با لمینیت دندان های شما زیبا و مرتب می شود به این معنا نیست که نیاز به رعایت بهداشت و مراقبت ندارد .

در صورتی که دندان های لمینیت شده به خوبی مراقبت شوند ماندگاری آن ها حدود 10 سال خواهد بود و بعد از این دوره نیز نیاز به ترمیم خواهند داشت .
دقت در انتخاب دندانپزشک زیبایی باعث می شود که شما زا نتیجه ی حاصله رضایتمندی کاملی داشته باشید .

آیا لمینیت دندان باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟
خیر ، هیچ فاصله و درزی بین دندان و لمینیت ها وجود ندارد و این امر باعث می شود که لمینیت جزوی از دندان محسوب شود که هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند . طبق این گفته اظهار می داریم که لمینیت های دندانی به هیچ عنوان به بافت اصلی دندان ها آسیب نمی رساند و اگر دندانی بعد از لمینیت دچار آسیب و تخریب شد به دلیل عدم رعایت بهداشت و مراقبت از دندان می باشد، این اتفاق بدون وجود لمینیت ها نیز رخ خواهد داد .
چند جلسه درمانی برای لمینیت دندان نیاز است ؟
برای این اقدام بعد از جلسه مشاوره یک جلسه برای تراش دندان ها لازم است و بعد از قالبگیری ، زمانی که لمینیت ها توسط لابراتوار ارسال شد (حدود یک هفته تا ده روز) برروی دندان نصب می شود .

دکتر مهری قاسمی جراح ایمپلنت

دندانپزشک زیبایی طراحی و ترمیم دندان به وسیله کامپیوتر

دارای گواهینامه ایمپلنت از فرانسه

گواهی نامه ارتودنسی از فرانسه

گواهی نامه زیبایی از آمریکا

ایران – تهران – صادقیه – بلوار آیت الله کاشانی
بلوار اباذر-نبش کوچه شمالی-پلاک 9
تلفن تماس :
02144060038
02144096280
02144096209
با تشکر مدیریت سایت دکتر مهری قاسمی

About the Author

ارسال پاسخ

17 − سیزده =