کامپوزیت ونیر ها

کامپوزیت ونیر ها

کامپوزیت ونیر ها

لمینیت ها برای زیبایی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند، موارد بسیاری مانند شکستگی ها و یا بدرنگی را به کمک لمینیت ها می توان اصلاح نمود.

دقت داشته باشید که انتخاب دندانپزشک زیبایی برای داستن دندان های زیبا و جذاب بسیار مهم است ، از این رو باید نهایت دقت را به عمل آورید تا بعد از اعمال زیبایی دندان دچار مشکلات و عوارض احتمالی نباشید .

اگر برای اصلاح طرح لبخندتان روش کامپوزیت ونیر را اتخاب کرده اید ، به شما تبریک می گوییم .

کامپوزیت ونیر یکی از سیوه های نوین در دندانپزشکی زیبایی است که می تواند در کم ترین زمان و بیشترین سرعت دندان های شما را صاف، مرتب و سفید و یکدست نماید .

بسیاری از مشکلات دندان مانند بد رنگی ، پریدگی ، شکستگی و یا حتی بهم ریختگی ها را اصلاح نموده و باعث می شود که چهره ی شما جذاب و شاداب شود .

کامپوزیت ونیر چیست؟

در واقع کامپوزیت ونیر یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است و یکی از روش های لمینیت کردن دندان می باشد .

به طور کلی لامینیت ها شامل لامینیت های سرامیکی و یا کامپوزیتی هستند که تفاوت های ظاهری و باطنی بسیاری با هم دارند .

لمینیت های سرامیکی

برای قرار گیری این لامینیت ها برروی دندان نیاز به تراش دندان داریم و البته بعد از تراش دندان بیمار باید منتظر آماده شدن لامینیت ها توسط لابراتوار باشد ، این روش مواردی مانند: هزینه ی بالا ، زمان بر بودن و تراش زیاد دندان  را به همراه دارد اما در مقابل شفافیت و استحکام بسیار بالایی خواهند داشت و البته دندان ها به لبخند هالیوودی نزدیک تر خواهد بود .

کامپوزیت

لمینیت های کامپوزیتی

لمینیت هایی از جنس کامپوزیت یا کامپوزیت ونیر ها هستند که در طول تنها یک جلسه دندان ها را فرم می دهند و نواقص آن را بر طرف می کنند .

این روش بسیار سریع  و کم هزینه است و البته مزایای ویزه ای دارد که باعث می شود بسیاری از مشکلات دندانی حل گردد .

یکی از مزایای کامپوزیت ها قابلیت انتخاب رنگ و میزان سفیدی است ، به کمک این قابلیت می توان به میزان دلخواه دندان ها را سفید نمود .

کامپوزیت ونیر ها بسیار قابل انعطاف هستند و فرم دهی به دندان در این روش بسیار ساده خواهد بود و البته برای قرار دادن این لمینیت ها برروی دندان نیازی به تراش دندان نیست .

دندان ها در این روش بدون تراش و آسیب به مینای دندان اصلاح خواهند شد و موارد بسیاری مانند بد رنگی و پریدگی و بهم ریختگی ها اصلاح می شوند .

کامپوزیت ونیر ها عمر بالایی دارند و می توان حدود ده سال از آن ها بهره گیری نمود بعد از این دوره نیز ممکن است نیاز به ترمیم آن ها داشته باشید .

 

About the Author

ارسال پاسخ

یازده − 1 =